Relacja z Eliminatora #1 Bitwy o Funty @ Leicester

W minioną sobotę w Leicester odbył się pierwszy tegoroczny Eliminator, który wyłonił 4 finalistów kwalifikujących się do ścisłego finału Bitwy o Funty.

Do udziału w leicesterskim Eliminatorze zgłosiło się łącznie 18 zawodników w różnych rejonów Wielkiej Brytanii. W klubie pojawiło się 14 z nich. Ciekawym spostrzeżeniem podzielił się jeden z uczestników, mianowicie w Eliminatorze udziału nie wziął ani jeden reprezentant miasta, w którym impreza się odbywała.

Po sprawdzeniu obecności i sprawach organizacyjnych DJ Frico rozpoczął eliminacje, z których siedmiu wygranych zawodników plus jeden z dziką kartą od jury dostało się do ćwierćfinałów. Jury składało się z trzech osób: Stahoo Emigrande (raper), DJ Cookiz (Funty Wole), Padre (RAPwUK.com).

W ćwierćfinałach doszło do ciekawej sytuacji. Mrówa Palarnia, który otrzymał wspomnianą dziką kartę trafił ponownie na Makosa, z którym w eliminacjach toczył zacięty pojedynek i po kilku dogrywkach publika wybrała Makosa. W ćwierćfinale sytuacja była podobna, po raz drugi pojedynek był bardzo wyrównany i publika nie mogła zdecydować, kto był lepszy. Głosem jury do półfinału przeszedł Makos.

Oprócz Makosa w półfinale znaleźli się El Pablo, który zajął III miejsce w Bitwie o Funty 2014, Remek oraz Wac.

Do finału przeszli El Pablo oraz Wac, w walce o III miejsce znaleźli się Remek & Makos. W ostatecznym starciu tego wieczoru lepszy okazał się El Pablo, natomiast w finale pocieszenia wygrał Remek.

Top 4 wyglądało następująco:
1. El Pablo
2. Wac
3. Remek
4. Makos.

Po części freestyle’owej na scenie swój materiał zagrały składy the Zombie Band (Leicester) oraz Taste Of The Underground (Peterborough).

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację oraz promocję wydarzenia:
– DJ Frico
– Bro Brothers
– Tatoo Preston
– producent Golec – 2 bity zrobione pod rapera
– Best Seeds – kilka pakietów nasion kolekcjonerskich
– Pro-Language Project – Polska Szkoła Języków Obcych w Barnsley
– Sortshop Skateshop UK – ubrania firmy Mass DNM dla finałowej czwórki
– the Zombie Band
– Taste Of The Underground
– We Do This Production
– Eraser Laser Tattoo Removal – Leicester
– Best Link – najtańsze nieruchomości w Leicester
– The Monique – salon kosmetyczny w Leicester.

Poniżej znajdziecie pełny rozkład walk:
Eliminacje
Wac – Hubert
Straylo – Świtu
Burxon13 – Dejv
Makos – Mrówa Palarnia
RobsonE – Chudy
El Pablo – Krychan
Remek – Ryba

Ćwierćfinały
Wac – Świtu
El Pablo – RobsonE
Remek – Dejv
Makos – Mrówa Palarnia

Półfinały
El Pablo – Makos
Wac – Remek

Walka o III miejsce
Makos – Remek

Finał
El Pablo – Wac

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on reddit
Reddit

Zostaw Komentarz

INNE NEWSY

Realia streamingu czyli jak zarabiać na Spotify cz.1

Mamy styczeń 2020. Artyści budzą się ze snu po świątecznym odpoczynku i soczystym sylwestrze z wizją zaplanowania roku pod względem koncertów. Przyszłość wygląda lukratywnie – 100 koncertów? easy. (Tutaj wyobraź sobie dzwięk zatrzymującego się szybko gramofonu). Marzec 2020 – w rynek muzyczny uderza pandemia. Rok który miał okazać się bardzo obfity nagle wygląda słabo. 6 i 7...

Raperzy z UK na Cypherze czyli DJ Green One promuje nadchodzący mixtape.

Pierwszy klip promujący album DJ Green One Mixtape vol.1. W numerze udzieliło się 6 raperów z różnych rejonów w UK – Lukel, Chaos, Remek, Arab, TRL i Argon. Według nas najlepiej poleciał Argon. Czekamy na kolejne numery od chłopaków.

Nowa akcja #rapwuknetwork czyli pokaż się i daj feedback. 15 Najlepszych numerów!

O co chodzi? #rapwuknetwork to akcja skupiona na zbudowaniu największej sieci współpracy pomiędzy artystami na emigracji. Co środę w naszych social mediach zbieramy Wasze premiery zachęcając do wzajemnej oceny oraz wsparcia między artystami. Lecimy! Cisek – „Silny charakter” (prod. High Five Records) Lyric Video Cisek to gość otwierający zestawienie. Dostajemy numer w oryginalnym stylu gdzie...