Relacja z Freestyle’owej Bitwy o Funty @ Leicester

W miniony piątek w Leicester Square w Leicester odbyła się pierwsza Freestyle’owa Bitwa o Funty organizowana przez Funty Wole oraz nasz portal.

W zapisach do Bitwy udział wzięło 15 zawodników z całej Wielkiej Brytanii. Niestety na starcie pojawiło się tylko 11. Nie wszyscy mogli dotrzeć na czas do Leicester z innych części kraju, a inni wybrali koncert JWP, który odbywał się równolegle w innym klubie w Leicester. Pomimo drugiego wydarzenia w mieście, w którym zorganizowana została BoF, w Leicester Square zjawiło się wiele osób spragnionych czegoś innego niż standardowego koncertu. I nie zawiodło się.

Za gramofonami ton nadawał DJ Frico, a rolę prowadzącego świetnie spełniał Deer, któremu z niebywałą łatwością przychodziło temperowanie czasami nad wyraz rozpalonych temperamentów zawodników, a także publiki.

W eliminacjach udział wzięło jak już wcześniej wspominałem 11 zawodników. Do ćwierćfinału dotarło 5 plus jeden zawodnik, który otrzymał dziką kartę w eliminacjach, był to Papa Tunde. Z ćwierćfinałów do półfinałów bezpośrednio awansowali Zavek, El Pablo i Majkel, a spośród trzech przegranych w ćwierćfinałach (Młodzian, Papa Tunde oraz Wac) rozegrana została jeszcze jedna bitwa o ostatnie miejsce w półfinale. Wygrał Młodzian.

W półfinale powstały dwie ciekawe pary. Majkel z Młodzianem znali się już bardzo dobrze z poprzednich imprez w Leicester. Zdarzyło się nawet dwa razy w przeszłości, że pojedynkowali się już na wolno. Pojedynek był bardzo zacięty, publika nie potrafiła jednoznacznie wskazać zwycięzcy, zarządzano dogrywki, jednak ostatecznie wygrał Młodzian. W drugim pojedynku spotkali się koledzy pochodzący z tego samego miasta zarówno w Polsce jak i UK (Bartoszyce/Sheffield). Smaczku dodawał fakt, że to El Pablo jest jedną z osób która zainteresowała Zavka freestyle’em. Drugi półfinał, który nazwano „bratobójczym” na swoją korzyść rozstrzygnął Zavek.

W walce o trzecie miejsce El Pablo pokonał Majkela, natomiast w finale Zavek wygrał z Młodzianem i wyłoniła się czołowa czwórka pierwszej Bitwy o Funty.

Wyniki:
1. Zavek (Sheffield)
2. Młodzian (Peterborough)
3. El Pablo (Sheffield)
4. Majkel (Leicester).

Po części freestyle’owej kontrolę nad muzykę przejął DJ KRS Skils, który zagrał drum’n’bassowego seta, a na mikrofonie nadal trwały freestyle’owe wariacje.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom oraz firmom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia:
– Deer
– DJ Frico
– DJ KRS Skills
– Street Records Londyn
– Banita Recrds Leicester
– Phantom Music Studio Bristol
– BestSeeds.eu
– erasetatooremoval.co.uk
– producent Golec
– Bro Brothers
– No Gravity TV.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on reddit
Reddit

Zostaw Komentarz

INNE NEWSY

Realia streamingu czyli jak zarabiać na Spotify cz.1

Mamy styczeń 2020. Artyści budzą się ze snu po świątecznym odpoczynku i soczystym sylwestrze z wizją zaplanowania roku pod względem koncertów. Przyszłość wygląda lukratywnie – 100 koncertów? easy. (Tutaj wyobraź sobie dzwięk zatrzymującego się szybko gramofonu). Marzec 2020 – w rynek muzyczny uderza pandemia. Rok który miał okazać się bardzo obfity nagle wygląda słabo. 6 i 7...

Raperzy z UK na Cypherze czyli DJ Green One promuje nadchodzący mixtape.

Pierwszy klip promujący album DJ Green One Mixtape vol.1. W numerze udzieliło się 6 raperów z różnych rejonów w UK – Lukel, Chaos, Remek, Arab, TRL i Argon. Według nas najlepiej poleciał Argon. Czekamy na kolejne numery od chłopaków.

Nowa akcja #rapwuknetwork czyli pokaż się i daj feedback. 15 Najlepszych numerów!

O co chodzi? #rapwuknetwork to akcja skupiona na zbudowaniu największej sieci współpracy pomiędzy artystami na emigracji. Co środę w naszych social mediach zbieramy Wasze premiery zachęcając do wzajemnej oceny oraz wsparcia między artystami. Lecimy! Cisek – „Silny charakter” (prod. High Five Records) Lyric Video Cisek to gość otwierający zestawienie. Dostajemy numer w oryginalnym stylu gdzie...